Relacja z premiery przedstawienia Pan Garet, czyli rycerz kuchni

Pan Garet, czyli rycerz kuchni to przedstawienie stworzone przez kadrę warsztatów terapii zajęciowej przy Oddziale Miejskim Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Sosnowcu. Autorem scenariusza jest Monika Franczak, która w swojej wersji zaadaptowała XV wieczny romans arturiański pt. Opowieść o Panu Garecie z Orkadów.

Premiera występu miała miejsce 17 czerwca 2024 roku w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu w ramach obchodów Dnia Teatromana i Teatromanki. Wśród licznie zebranej widowni znaleźli się uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, ich rodzice oraz osoby związane z sosnowieckim TPD. Organizacja przedstawienia była możliwa, dzięki współpracy z Teatrem Zagłębia.

Spektakl opowiada historię młodego mężczyzny, który przybywa incognito na dwór króla Artura z zamiarem przeżycia swojej pierwszej rycerskiej przygody oraz chęcią zdobycia chwały godnej Bractwa Okrągłego Stołu. Los zechciał, że w swojej pierwszej podróży towarzyszy mu kapryśna księżniczka – pani Linet, niebędąca entuzjastką talentów młodziana. W rolach głównych wystąpili Michał Repczyński i Agnieszka Wojdyło.

Pełna obsada:
Michał Repczyński jako pan Garet
Agnieszka Wojdyło jako pani Linet
Monika Franczak jako pani Lionesa
Katarzyna Słowik jako królowa Ginewra
Maciej Nowacki jako król Artur
Jakub Nowak jako marszałek Kaj
Małgorzata Sałuda jako kuchmistrzyni Konstancja
Ewa Chmielewska jako służka Magot
Kornelia Sikora jako służka Sigun
Kinga Kaziród jako służka Olimpia
Justyna Koch jako Sowa
Sara Jaworska jako Kruk
Bartłomiej Zembroń jako smok Zyrion Złotogrzywy

Fotorelacja w serwisie Facebook

Scroll to Top