Relacja z IV Memoriału im. Jacka Kuronia w Sosnowcu

Pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca, w dniu 15 czerwca 2024 roku odbył się IV Memoriał im. Jacka Kuronia, zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Sosnowcu oraz parkrun Park Miejski Sosnowiec.

Kolejny raz wydarzenie to miało na celu upamiętnienie Jacka Kuronia – polityka, jednego z przywódców opozycji w okresie PRL, historyka, dwukrotnego ministra pracy i polityki socjalnej, Kawalera Orderu Orła Białego.

W ramach Memoriału zostały rozegrane dwa biegi: rekreacyjny na dystansie 600 metrów dla dzieci oraz osób z niepełnosprawnościami oraz bieg na dystansie 5 kilometrów dla biegaczy i chodziarzy. Piękna pogoda i gorąca atmosfera sprawiły, że na starcie stawiła się ponad setka sportowców. Upominki i nagrody dla zwycięzców i dzieciaków zapewnili nasi partnerzy: Zagłębie Sosnowiec, Koleje Śląskie, sklep Letycja i Miasto Sosnowiec. Medale i statuetki zostały przygotowane w czasie zajęć przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej OM TPD w Sosnowcu. Impreza odbyła się przy wsparciu: MOSiR Sosnowiec, MZUK Sosnowiec, Sosnowieckich Wodociągów, PSP Cieśle oraz Cukierni Cieplak. 

Serdecznie gratulujemy, nie tylko zwycięzcom, ale także wszystkim osobom, które z dumą przekroczyły linię mety, walcząc ze swoimi słabościami oraz pokonując niepełnosprawność. Jesteśmy dumni, że duch sportowej rywalizacji żyje także w nowym pokoleniu biegaczy, reprezentowanym przez dzieciaki i młodzież. 

Podziękowania należą się naszym wspaniałym wolontariuszom oraz uczniom Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych.

Link do fotorelacji w serwisie Facebook

Scroll to Top