Lekcja żywej historii w SP 19

W dniu 18 kwietnia 2024 roku nasz Oddział zorganizował lekcję żywej historii dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 w Sosnowcu im. Marii Skłodowskiej-Curie. Prowadzącym był dobrze wszystkim znany Rycerz Mirek z Bytomskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde, który zaprezentował wyposażenie i stroje ludzi żyjących w późnym średniowieczu.

Zaangażowanie uczestników przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Dzieciaki uważnie chłonęły wiedzę przekazywaną przez Pana Mirka i wykazywały aktywne uczestnictwo w lekcji. Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądał strój średniowiecznej pani, chłopa, rycerza i zakonnika. Poznały różnego rodzaju broń i wyposażenie, wykorzystywane do walki. Całość odbywała się w formie pełnego doświadczenia, gdzie każde dziecko mogło dotknąć i przymierzyć poszczególne elementy.

Była to dla nas szczególna radość, gdyż uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 w Sosnowcu bardzo chętnie angażują się w wolontariat, również podczas licznych wydarzeń, organizowanych przez nasze stowarzyszenie.

Link do fotorelacji w serwisie Facebook

Scroll to Top