Konkurs Fotograficzny „Bajkowe Selfie – Baśnie Zjednoczonej Europy”

Wychodząc naprzeciw potrzebie integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami, postanowiliśmy zorganizować konkurs fotograficzny „Bajkowe selfie – baśnie Zjednoczonej Europy” skierowany do osób z niepełnosprawnościami, uczniów sosnowieckich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Konkurs zostanie rozegrany w 4 kategoriach: dzieci młodsze (I-IV klasa), dzieci starsze (V-VIII klasa), młodzież (szkoły średnie) oraz osoby z niepełnosprawnościami.

Zadaniem uczestników jest wykonanie zdjęcia, tzw. „selfie”, na którym będą oni prezentować swoje przebranie w formie cosplay jednej postaci z baśni europejskich. Tematyka nawiązuje do 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Zdjęcia wraz z uzupełnioną kartą zgłoszeniową należy przesłać drogą mailową do dnia 06.03.2024 r. na adres m.franczak@tpdsosnowiec.pl. Szczegóły zawarte są w regulaminie konkursu.

W ramach organizacji konkursu wyłonimy 30 fotografii, które będą miały
wernisaż i wystawę pokonkursową w Niegalerii Teatru Zagłębia i Sosnowieckiego Centrum Sztuki – Zamek Sielecki. Wernisaż odbędzie się 18.03.2024 r. o godz. 17:00, natomiast wystawa potrwa od 18.03.2024 r. do 29.03.2024 r.

Organizacja wernisażu jest współfinansowana ze środków Gminy Sosnowiec w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Scroll to Top