Pracownia Multimedialna

PRACOWNIA MULTIMEDIALNA

W pracowni multimedialnej uczestnicy wykorzystują w trakcie zajęć różnego rodzaju urządzenia elektroniczne, które obecnie można znaleźć w większości zawodów na rynku pracy. Uczą się podstaw obsługi komputera, koordynacji podczas poruszania myszką oraz pisania na klawiaturze. Nasza pracownia multimedialna wyposażona jest w stanowiska komputerowe, laptopy, drukarki, ksero, aparat cyfrowy oraz kamerę. Zajęcia dostosowywane są do poziomu umiejętności każdego z podopiecznych.

W zależności od wcześniejszych doświadczeń ze sprzętem multimedialnym, uczestnicy uczą się: tworzenia i edycji tekstów, wykonywania prostych rysunków, obsługi przeglądarek internetowych, wysyłania wiadomości mailowych, obsługi drukarki, ksera i aparatu fotograficznego.

Ważnym elementem zajęć w pracowni multimedialnej jest tworzenie gazetki – „Kurier Warsztatowy”. Wydawanie własnego czasopisma pozwala uczestnikom na rozwijanie swoich pasji i dzielenie się nimi. Podopieczni są również odpowiedzialni za wykonywanie kartek okolicznościowych, zaproszeń oraz wywieszek w naszych warsztatach.