Pracownia Florystyki i Sztuki Użytkowej

PRACOWNIA FLORYSTYKI I SZTUKI UŻYTKOWEJ

Uczestnicy pracowni florystyki i sztuki użytkowej są w dużym stopniu odpowiedzialni za kreowanie oprawy dekoracyjnej naszych warsztatów. Wykorzystując takie techniki plastyczne jak: malowanie, wyklejanie, wyplatanie czy wydzieranie wykonują ozdoby i dekoracje, które następnie zdobią ściany warsztatowej świetlicy.

Pracownia florystyki jest pracownią wiodącą w projektowaniu i wytwarzaniu stroików na różnego rodzaju okazje. Uczestnicy w trakcie zajęć uczą się przygotowywać elementy, podstawy, półprodukty oraz ozdoby służące do produkcji różnego rodzaju kompozycji dekoracyjnych. Prace podopiecznych można następnie zakupić na organizowanych przez WTZ kiermaszach. Stałymi okazjami do wystawiania naszych stroików są Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc oraz Dzień Wszystkich Świętych. Poza barwnymi ozdobami tworzone są również przedmioty codziennego użytku.

Zajęcia w pracowni rozwijają w uczestnikach zdolności manualne, poczucie estetyki i sumienność wykonywanych działań. Podopieczni mają okazję nauczyć się pozyskiwać dary natury, precyzyjnie wycinać i dobierać poszczególne części w sposób kreatywny. W inwentarzu pracowni znajdują się różnego rodzaju kwiaty, ozdoby i narzędzia florystyczne.